Historie a současnost


 

Už jako malá jsem si přála nějakého pejska, pokud možno většího plemene. Dočkala jsem se až ve svých 13 letech, kdy mi rodiče o prázdninách přivezli z Brna zlatobílé malinkaté klubíčko. Byl to Argo Via Anura, zlatá kolie. Pak následovala další kolie,fenka Fairy Ze země zamyšlené, pak pudlička aprikot Bettynka a trpasličí jezevčička Sannynka. Ta bydlela se mnou a dětmi v malém bytě.

Po přestěhování se zpět do domku rodičů mě zpočátku plíživě, později stále častěji a výrazněji začala ovládat myšlenka pořídit si opět svého psa. Nevěděla jsem, jestli znovu kolii nebo jiné plemeno, ale věděla, že to musí být plemeno větší, neagresivní, dobře vychovatelné a přítulné, s elegantní postavou, protáhlým „čumákem“ a delší srstí. Pořád jsem hledala a hledala, až jsem zjistila, že kromě krásného zlatého a labradorského retrievera, které zná snad každý a jejichž povaha mi vyhovovala, existují ještě další 4 pro mě tehdy neznámá plemena retrieverů a mezi nimi jsem ho objevila – exteriérově i povahově (dle prostudované literatury) mě doslova uchvátil flat coated retriever. Začala krásná práce- shánění štěňátka, fenky. Po krátké době se na mě usmálo štěstí a získala jsem fenku z chovatelské stanice Velvet Solaris nedaleko odtud.

Flaťátko rostlo a když mu byly 3 měsíce a kousek, vyrazily jsme 26.5.2007 na klubovou výstavu na Konopiště, kde ve třídě štěňat získala od francouzského rozhodčího ocenění „ velmi nadějná 3“, diplom, stužku, medajli a moc se líbila. Ze tří posuzovaných feneček byla nejmladší.

 A tam se to stalo. Proti nám kráčel krásný velký černý kudrnatý pes,byl to Ursus z Ledenických zahrad. Učaroval nám natolik,že jsem se rozhodla zkusit ho sehnat. Naštěstí v té době měli ve Vizovicích štěňátka CCR a na internetu jejich velmi hezkou prezentaci. Ze dvou volných feneček jsem si vybrala tu s bílou stužkou, zatelefonovala, domluvila se a už 3.6.2007, týden po výstavě v Konopišti, jsme si z Vizovic přivezli naší malinkou Ejbinku, Abelleen Abba from Hfion. Zvláštní bylo, že na internetu jsem si předběžně vybrala tu „bílou“ a když jsme přijely na místo, z celého černého chumlu zvědavých štěňátek se jako první oddělila právě tahle bílá mašlička a vydala se ke mně. Na nic jsem nečekala, popadla ji do náruče a už jí nepustila. Ejbinka si nás vybrala stejně jako pár dní před tím já ji. Trochu jsem měla strach, jak se mi podaří zvládnout dvě téměř stejně stará štěňátka, ale holky se brzy a bez problémů spřátelily.

Obě fenky absolvovaly několik výstav, měly celkem úspěchy, občas se něco malinko úplně nepodařilo, ale tak už to na výstavách chodí. Nejmilejší překvapení mi ale přinesla kudrlínka Ejbinka. Byla z vrhu nejmenší a také moc nevyrostla. Vyrazila jsem s ní  na speciální výstavu retrieverů na Konopiště 17.5.2008. Moc jsem si od toho neslibovala, je přeci jen droboučká a fenky tam v její třídě byly 3. Má sice velmi krásnou a souměrnou postavičku, solidní kvalitu srsti a milý jemný obličej, ale přesto…. Posuzovala paní Janet R. Morris z Anglie a když jsem vyslechla její verdikt V1, CAJC, neudržela jsem se dojetím. Naše malá Ejbinečka a takový nečekaný úspěch! To však nebylo všechno, ten den získala ještě BOB. 

Jako další člen smečky přibyl  9.9.2008 tehdy už sedmiměsíční Baddy Z Ledenických zahrad. Baddy je milý, přátelský a hodný pejsek, učenlivý a mazel stejně jako holky. Co se týče výstav, sklízí velké úspěchy.

Dne 4.8.2010 přistála na letišti v Ruzyni ze Švédska kudrlínka Hayabusa's Black Velvet, které říkáme Cherry. Je to nevěsta pro Baddýska, temperament,  další závislák na paničce a učiněný miloučký provokatér.

A aby moje smečka nebyla jen retrieveří, přibyl k ní 24.9.2011 čínský chocholatý pes - labutěnka Harry Z Pavlůvky, nar. 30.5.2011. Je to všetečný srandista, miláček a můj další, již pátý závislák.

No a jelikož se mi zalíbili i hnědí kudrlínci, dojela jsem si 16.10.2014 do Holandska pro nádherného velmi tmavě hnědého Robina - Elerrina Gorgeous Garnet. Je skvělý - komik, miláček, závislák na paničce, jak jinak.

Splnil se mi i můj dávný holčičí sen – mít vlastní chovatelskou stanici. Doufám, že se štěňátkům, narozeným v budoucnu v chovatelské stanici Akrebelly Solitos, poštěstí mít milující hodné páníčky a paničky, kteří budou rádi, že se rozhodli právě pro kárlíka a že to bude láska na celý život, tak, jako se to stalo i mně.

 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode